Magazín

Italská vína

Milí přátelé, dovolte, abych vám poděkoval za účast na čtvrteční degustaci a v krátkosti vás s...

Milí přátelé, dovolte, abych vám poděkoval za účast na čtvrteční degustaci a v krátkosti vás seznámil s výsledky. Soudíc podle "nákupního" hodnocení, je pořadí oblíbenosti následující:

Ekeos Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore, Fazi Battaglia, Marche (vzorek č.1)

Regaleali Bianco IGT, Tasca d'Almerita, Sicílie (4)

Taurasi DOCG Fatica Contadina, Terredora, Kampánie (10)

Lacryma Christi del Vesuvio DOC Loggia della Serra, Terredora, Kampánie (5)

Regaleali Rosso Nero d´Avola, Tasca d'Almerita, Sicílie (6)

Vermentino Maremma IGT Toscana, San Felice, Toskánsko (3)

Jak tradice velí, vznikne nový degustační balíček, který bude tato vína obsahovat – jeho cena je 1.990 Kč (normální cena všech lahví 2.267Kč).

Mezi zajímavými gastronomickými doporučeními účastníků k jednotlivým vínům uvádím například plněné kalamáry, pastu či parmskou šunku k Regaleali Bianco IGT od Tasca d'Almerita ze Sicílie, a obecně veškeré ryby či mořské plody ke všem bílým vínům, až po chilli con carne, ostré sýry, barbecue, pečené jehněčí a zajíce s granátovými jablky pro Lagrein od Hofstattera.

Naše závěrečné cvičení s dekantovaným Taurasi DOCG Fatica Contadina od společnosti Terredora z Kampánie bylo velmi užitečné a naznačilo jeho potenciál - ne nadarmo je nazýváno Barolem jihu. Proto jsem se rozhodl vytvořit ješte jeden balíček za 1.990Kč, kde ke 3 lahvím Taurasi obdržíte zdarma dekantovací karafu (běžná cena vína + karafy 2.390Kč).