Novinky

29/08/2011

Karton vína na grilování

Milí přátelé,

 

Do konce léta zbývá pár dnů, a zatím to bylo jako na houpačce: začátkem července vedro, pak měsíc zima a teď zase vedro.  Věřme, že nás čeká krásné babí léto a ještě si užijeme sluníčka, přátel a grilování.

 

Pro tento případ jsem Vám z nabídky vinařství Il Molino di Grace připravil kombinovaný karton vína, který pokrývá potřeby běžné grilovací party

                                       1 karton za 1.190Kč *

 

Začínáme aperitivem Il Volano Bianco, 2007, IGT.

Jedná se o cuvée z odrůd Malvasia (30%), Trebbiano (30%) a Chardonnay (40%).

Hrozny jsou sklízeny v polovině září z jižně a jihovýchodně orientovaných vinic. Vinifikace trvá okolo 14 dnů při teplotě 19-20°C, víno potom leží minimálně 3 měsíce v nerezovém tanku.  Jeho slámově žlutá barva koresponduje s ovocně-květinovým buketem s minerálními tóny, víno má dobrou strukturu a je vyvážené. Skvěle doprovodí zeleninový salát a studený nářez z kuřecího masa, než se začne doopravdy grilovat.

 

 

Pak už může následovat jeho červený bratříček Il Volano Rosso, 2007, IGT.

Toto cuvée 75% Sangiovese zjemněné 25% Merlotu pochází z vinic nad městečkem Lucarelli a sklízí se ručně začátkem října. Má rubínově červenou jiskřivou barvu, s příjemnou ovocnou vůní a nabídne plnou, dobře strukturovanou chuť. I když ho obvykle doporučujeme k těstovinám s tomatovou omáčkou, zde velmi dobře poslouží k marinované drůbeži, křídlům nebo klobáskám.

To nejlepší nakonec - k pořádnému fláku masa patří i solidní, plné, silnější víno, které podtrhne vůni a chuť čerstvě ugrilovaného masa.

Terre delle Falcole Chianti Classico Riserva 2005 DOCG

 

Vinice pro tuto“ reservu“ ze 100% Sangiovese, jejichž stáří je okolo 40 let, leží 280-400 m nad mořem, s JZ a JV orientací, sklizeň probíhá ručně začátkem října. Podloží je tvořeno tzv. galestro, tedy kombinací slínu a vápence.

Víno má intenzivní rubínově červená barvu, ve vůni cítíme dotek malých červených plodů, černé třešně, bílý pepř.  Chuť dobře strukturovaná a komplexní, jemné a kulaté třísloviny, dlouhotrvající závěr, který skvěle doplní nakládené vepřové či hovězí maso, jehněčí šašliky, hovězí roštěnec, roastbeef atd.

 

*Jeden karton obsahuje 2 lahve od každého vína, cena je 1190 Kč/karton při odběru alespoň dvou kartonů, jinak 1290Kč za karton; doprava po Praze zdarma.