Výrobci

MOLINO di GRACE

Vinařství Il Molino di Grace v Toskánsku bylo založeno poměrně nedávno, teprve v  roce 1995 Frankem Gracem, americkým investorem a Gerhardem Hirmerem, německým vinařem na pozemcích o rozloze 28ha nedaleko městečka Panzano jižně od Florencie, v srdci oblasti Chianti Classico. Pozemky byly postupně rozšiřovány a po odkoupení nádherné Villa Castagnoli má panství celkem 100 hektarů, z toho je 40ha osázeno vinnou révou.

Gerhard Hirmer chtěl od začátku dělat trochu odlišná vína, šťavnatější, ovocnější, s výrazným charakterem a tomu je přizpůsoben systém pěstování i zpracování hroznů. Na úspěchu vín se nepochybně podílí i proslulý Francesco Bernabei, enologický konzultant vinařství.

Již první sklizeň v roce 1999 se ukázala být velice slibnou – v Decanteru získal 87 bodů a od té doby vinařství získalo celou řadu ocenění – Gambero Rosso pravidelně uděluje 3 sklenky za různá vína, v letech 2004 -2009 hodnotil Wine Advocat a Wine Enthousiast řadu vín 87 – 93 body a v roce 2006 figurovalo Il Molino do Grace mezi 100 nejlepšími vinařstvími světa Wine&Spirits.

Vinařství je rovněž pozoruhodné svým uměleckým koloritem: nad vinicemi rozpíná své žehnající paže 8 metrů vysoká socha sv. Františka, a v celém areálu je množství skulptur, které zde zanechali umělci scházející se zde každoročně na pozvání majitelů. Jedna z těchto skulptur, zobrazená na charakteristické etiketě, je i symbolem vinařství.